Winstrol stanazolol toksyczny preparat na szybki przyrost masy mięśniowej

Winstrol stanazolol toksyczny preparat na szybki przyrost masy mięśniowej

Środek doceniany jest przede wszystkim za wsparcie w budowie suchej masy mięśniowej oraz podkreślaniu rzeźby mięśni. Pamiętać musimy także o tym, że decydując się na przyjmowanie Winstrolu powinniśmy mieć pewność co do składu preparatu. Obecnie medycyna odchodzi od stosowania winstrolu, ze względu na możliwe działania niepożądane oraz toksyczny wpływ na wątrobę. Wciąż jednak powszechnie jest wykorzystywany w kulturystyce. Stanozolol stał się popularny ze względu na swoje właściwości zwiększania wytrzymałości, siły i redukowania wody z organizmu. Bardzo często wybierany jest przez sportowców podczas cykli redukcyjnych.

Doping: najczęstsze pytania z internetu

“suchy” mięsień (wolny od wody i tłuszczów) doskonałej jakości. Wielu kulturystów używa go także w celu tzw “ubicia” zdobytej masy, gdyż jest sterydem, który doskonale rzeźbi ciało. DHT to metabolit testosteronu – najbardziej znanego hormonu anabolicznego, który wspiera syntezę białek mięśniowych i stymuluje do rozwoju mięśni. Im wyższy poziom testosteronu w organizmie, tym wyższy poziom DHT. Według niektórych badaczy DHT nie ma żadnego wpływu na mięśnie i jest odpowiedzialny tylko za negatywne skutki działania testosteronu – łojotok, łysienie i przerost prostaty. Winstrol / stanozolol, produkt hiszpańskiej firmy farmaceutycznej zyskał sławę na całym świecie.

Winstrol – efekty stosowania

  • W pozycji 17 alfa pojawia jest grupa metylowa, a ponadto pierścień A zyskał grupę pyrazolową.
  • Wciąż jednak powszechnie jest wykorzystywany w kulturystyce.
  • Winstrol przyczynia się do wad wrodzonych płodu, w związku z tym nie należy przyjmować leku, jeśli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę w trakcie przyjmowania leku.

Należy pamiętać, że winstrol to środek toksyczny, w związku z tym warto jednocześnie przyjmować leki osłonowe. Jak większość SAA opornych na proces aromatyzacji winstrol w dawce dobowej 6 mg, może obniżyć poziom zdrowego cholesterolu HDL o około 30 %, o tyle samo w tym samym czasie podnosząc „zły cholesterol”. Możliwy nawet przy małych dawkach przerost mięśnia sercowego powoduje, że winstrol najczęściej kup sterydy anaboliczne w Polsce używany jest do krótkich cykli redukcyjnych. Winstrol można przyjmować samodzielnie w cyklu lub można go łączyć z innymi sterydami. Większość użytkowników wybiera Winstrol podczas planowania cyklu cięcia, aby zmniejszyć tkankę tłuszczową i uzyskać suchy, twardy, naczyniowy wygląd. Osoby z niskim BF mogą liczyć na znaczne twardsze mięśnie, poprawę użylenia, separacji i pocięcia mięśnia.

Winstrol zwany też stanozololem (stanazolem), razem z nandrolonem stanowią najbardziej popularne środki dopingujące. Sięgają po niego sportowcy wielu dyscyplin (pływacy, lekkoatleci, ciężarowcy, narciarze biegowi), wszyscy, którym marzy się muskulatura i doskonałe wyniki. Kariera winstrolu zaczęła się od weterynarii, był to środek dla koni wyścigowych. Dopiero po koniecznej modyfikacji został dopuszczony do użytku przez człowieka. Benowi Johnsonowi, najsłynniejszemu sportowcowi wszechczasów, w biciu rekordów na bieżni też „pomógł” ten steryd. O stosowaniu środków dopingujących przez kulturystów i osoby pracujące nad swoją sylwetką możemy mieć różne zdania.

Zatrucie organizmu może też objawiać się typową reakcją alergiczną, czyli dusznościami w klatce piersiowej, obrzękiem górnych dróg oddechowych oraz wysypką na ciele. Może pojawić się także drętwienie rąk i nóg, bóle głowy czy bezsenność. Standardowe dawki w przypadku mężczyzn wynoszą od 20 do 100 mg dla tabletek oraz 25 – 100 mg dla wersji iniekcyjnej. W oczekiwaniu spektakularnych rezultatów winstrol często bywa łączony z silnymi androgenami, przykładowo testosteronem. W takim zestawieniu stanazolol równoważy cykl, gwarantuje dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego podnoszenia poziomu estrogenów. Winstrol przyczynia się do wad wrodzonych płodu, w związku z tym nie należy przyjmować leku, jeśli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę w trakcie przyjmowania leku.

Wiele osób, które pracują nad swoją sylwetką i rozważają przyjmowanie Winstrolu zastanawia się nad tym, czy można go legalnie kupić. Musimy mieć świadomość, że jest to substancja, która jest w Polsce legalna, lecz kontrolowana. Oznacza to, że możemy ją nabyć na receptę w aptece, jeśli takie będzie wskazanie lekarza. Istnieją co prawda sprzedawcy online, którzy nie wymagają od nas recepty, jednakże handel Winstrolem bez odpowiednich uprawnień jest nielegalny. Poza tym zakup środka poza apteką może narażać nas na produkt o niesprawdzonej jakości oraz składzie.

To w pewnym uproszczeniu przemiana androgenów w estrogeny (np. testosteron zamienia się estradiol), pod wpływem enzymu aromatazy. Standardowe dawki dla mężczyzn wahają się od 20 do 100 mg (tabletki) oraz 25 – 100 mg (wersja iniekcyjna). Dla bardziej spektakularnych efektów winstrol często bywa łączony z silnymi androgenami, na przykład testosteronem.

Winstrol wspiera te zmiany i wpływa na szybkość wchłaniania się składników odżywczych w błony komórek mięśniowych. Przyjmuje się, że okres jego stosowania ze względu na toksyczne właściwości powinien nie przekraczać 6 tygodni. Znane są jednak przypadki, że użytkownicy mają winstrol „na tapecie” nawet dwa razy dłużej (do 12 tygodni). Zastosowanie winstrolu do typowych cykli na masę napotyka jednak pewne przeszkody. Możliwy nawet już małych dawkach sterydu przerost mięśnia sercowego powoduje, że winstrol najczęściej używany jest do krótkich cykli redukcyjnych. Winstrol nie jest popularny wyłącznie wśród kulturystów, którzy chcą zadbać o swoje mięśnie.

Ponadto, Winstrol ma zdolność zwiększania produkcji czerwonych krwinek, co przekłada się na poprawę przepływu tlenu w organizmie, a więc również jego wytrzymałości i wydolności. Warto dodać, że Winstrol najczęściej łączy się z innymi środkami takimi jak deca durabolin czy testosteron. Przykładowo cykl z użyciem winstrolu i testosteronu z pewnością przyniesie skutek w postaci podwyższenia poziomu wolnego testosteronu, co za tym idzie wzrostu jego aktywności w organizmie. Dotyczy to szczególnie zwłaszcza wersji oralnej stanozololu, tylko ta wersja wymusza pierwsze przejście przez wątrobę.